F-CLASS

ICFRA Lietuvos tolimojo šaLietuvos tolimojo šaudymo federacija

F-CLASS yra greičiausiai populiarėjantis tolimojo šaudymo sportas visame pasaulyje. F-Class yra precizinis šaudymas gulomis į taikinius esančius nuo 300 iki 1000 metrų ir toliau. F-Class varžybų dalyviai gali naudoti beveik bet kokio kalibro ginklus, optinius taikiklius, priekines ar galines ginklo atramas.

Šiame sporte dažniausiai naudojami vienašūviai preciziniai ginklai, galingi ir labai tikslūs optiniai taikikliai bei reguliuojamos ginklo atramos.

F-CLASS skirstoma į dvi grupes: F-OPEN ir F-TR.

F-OPEN grupėje leidžiami visi ginklai kurių kalibras yra ne didesnis nei 8mm, o pats ginklas sveria ne daugiau nei 10kg.

F-TR grupėje šauliai gali naudoti tik  .223 arba .308 kalibro ginklus, kurių priekinė atrama yra kojelės, o visas ginklas su visais priedais sveria ne daugiau 8,25kg.

Šis sportas gimė Kanadoje. “F-CLASS” pavadinimas yra siejamas su šios tolimojo šaudymo disciplinos autoriumi – George “Farky” Farquharson.

F-Class sportas gimė kai daugeliui šaulių, tame tarpe ir George “Farky” Farquharsonthat, su laiku tapo nepriimtinos TR disciplinos tolimojo šaudymo varžybos ir pats šaudymas, kur šaudoma tolimais atstumais be optinių taikiklių, gulomis nuo alkūnės. George “Farky” Farquharsonthat ant savo ginklo sumontavęs optinį taikiklį suorganizavo varžybas, kuriose buvo šaudoma nuo atramų. Taip gimė F-Class.

Nuo tų dienų šis sportas akimirksniu išpopuliarėjo visame pasaulyje. F-Class tolimojo šaudymo sportas yra kontroliuojamas tarptautinės organizacijos  ICFRA  – kurios dalimi yra ir Lietuvos tolimojo šaudymo federacija. F-Class šaudymas yra precizinės įrangos ir precizinio šaudymo įgūdžių derinys, kuris varžybose yra įvertinamas taškais pagal šaudymo rezultatą.

FCLASS taisyklės

2017 FClass v1.0 LTŠF

300m. ICFRA FCLASS

500m. ICFRA FCLASS

600m. ICFRA FCLASS